15 Şubat 2013 Cuma

matruşkalar, marilyn ha bide fareler ..


Bazı şarkılar var. Hep çalsın diye yapmışlar onları. Hayata fon müziği, içkiye meze , ağlamaya omuz  olsun diye.. bazı cümleler var , kelimeler sonra.. böğrüne bıçak saplansa o etkiyi veremez .. keşke o harfler gelmeseymiş bi araya , o isim ve dahi sıfat tamlamaları olmasaymış şu 3 günlük dünyada. Hiç bi insan bu kadar acı çekmemeli sonra. İnsan insana bunu yapmamalı misal. Hayvan dediğin yapmazken pozitif ayrımcılık kaynaklı farkların olmalı değil mi? Olmamış ama, şu nihayeti 2 soluk arası kadar kısa hayatında katamamışsın hayatına o anlamları. Sen iyi bi insan olamamışsın. Olmak istemişsin , girişimlerin olmuş ama yok .. Olmamış senden. Gözlerindeki ışıltıyı körüklemek için vampir olmuşsun. Bathroy gibi kanla değil ama daha vahimi gözyaşıyla yıkanmışsın sen. Ne aciz.. Ne acı mutsuzluğun. En güzel yeri bildiğin rüyadan sarsılıp uyanmışsın. Keşke ölse demişler sana da ölememişsin. Ölsen ağlayan olurmuş ardından bi zaman .. şimdi .. kan ve irininde boğul diye bakıyolardır eminim gözlerine . pırıltın mı? Farketmiyo musun sana yalancı sonsuzluğu hissettiren etrafındaki aynaları ? kötülüğünün 4 duvarında hapisken sana geniş alanlar hissettiren o yalancı aynaların ..
Ben? Değişiyorum günbegün.. büyüyorum , yaşlanıyorum.. bana yoldaşlık edecek miskin kedimi arıyorum her sokakta . kedileri besliyorum hansel ve grateli besleyen kötü niyetli cadı gibi .. kandırıp hapsedicem herbirini eve.. yalnızlığımla.. 
bi hikaye vardı.. fare istilasına uğramış bi köyde geçiyodu.10 fareyi bi odaya kapatıp aç bırakıyolar ve birbirlerini yemelerini izliyolar. En sona kalan ve aslında hepsini yiyen en güçlü fareyi de köye salıyolar.. o kanı tatmış ve açlığını artık hiçbişeyle dindiremeyen fare ki aynı ırktan , soydan ve habitattan geldiği fareleri tek tek yiyor .. bilmiyor piyonluğunu karnı doyan o tek fare çok fazla ömrü kalmadığını .
Matruşkalarımı izliyorum.. bi insanın ne denli devleşebildiğini ve dahi nereye kadar küçülebileceğini görüyorum.
Beklentileri öldürmeli en önce.. madem acı istemiyoruz hayatta.. yarın yok gibi yaşamalı safsatası işte.. anı falan yakalama siktiret gitsin istediği cehenneme .. bazen .. göğsün daraldığında aldığın o nefes çıkmasın o daralan göğüsten. Çok mutlu olanlarda gülerken ölsün benzeri bi nefeste. 
duygusal sosyalizm olmalı bu dünyada. Tüm duygular eşit dağıtılmalı . bi insan uzun süre bu denli mutlu olmamalı . veya ben misal.. kanser, verem  veya benzeri bi hastalığa yakalanacak kadar mutsuz olmamalıyım.. yasaklanmalı , devlet yönetiminde olmalı mutsuzluk. Bi insanın “onu kimsenin tanımadığı biyer” den bahsederken gözleri umut dolmamalı. Bazı ilaçlar yapılmalı artık. Tek dozda hayattan 3-5-10 yıl silebilmeli. Herşey devamlılığı olan alkolden ve arkası gelmeyen kötü alışkanlıklardan beklenmemeli. Birileri çıkmalı. Hayatın yaşanır, dertlerin çekilir , mutluluğun gelir olduğuna inandırmalı .. insanlar yada siktiert bana ne onlardan , ben .. Oyuncak ayıya sarılan yeni doğmuş kedi kadar yalnız olmamalıyım.
Bunların hepsi bahçede ne güzel renkleri var diye peşinden koştuğum kelebekler öldüğü için oluyo..  bi kelebeğin laneti tutarmış.. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder