8 Mart 2013 Cuma

kadın!

güzel olsun be .. valla ..

herkes iyi şeylere layık . sırça köşklerde yaşasın diye doğuruyo o anneler o kızları .. bi kendini bilmez saçından tutup sürüklesin, hakareti edip,öldürsün diye,  pamuklara sarılıp büyütümüyo .. ne yazık ki kadın ölümleri gün be gün meşrulaşıyo.. evlerden sokaklara taştı , müdahaleye bile gerek duyulmuyo kimi zaman . kocasıdır ; yapar .. kadındır.. hak etmiştir ..

baksanıza; yolda laf atılınca bile suçlu olan bi cinse mensup olmak ne zor biliyo musunuz? istediğini giyememek , istediği kadar bi yerde kalamamak, saati sürekli göz ucuyla kesmek .. içinden geldiğince gülememek.. sarhoş olup sokaklarda bağıra bağıra şarkı söyleyememek .. bu ülkede fiziksel şiddetin yanında , psikolojik şiddete de maruz kalıyo yazık ki kadınlar mütemadiyen .. ne kadar gelişse de at gözlüğünün bi adım ötesine çıkamayan erkek ve kadınlarla muhatap daima ..

bundan 2 3 sene önceydi sanırım .. bi yürüyüşte üniversiteli kızı polisler copla dövmüştü .. yetmemiş tekmelemişlerdi .. ne vahşet .. insan unutuyor mu acaba mensup olduğu oluşumu .. bi insan bi insana neden bu denli öfke duysun ki ? herneyse .. kız hamileymiş .. bebeğini düşürmüştü tabi bunca darptan sonra .. ertesi gün sadece o yaşta gayrimeşru bir hamileliğin ne kadar da toplum değerlerine ters olduğu, bi kadının yürüyüşte işinin ne olduğu konuşulmuştu sadece .. dayağı meşrulaştıran bağnaz kafalar , sevgiyi anlayamamıştı  . ne aciz .. kadınını koruyamayan , gün aşırı bi şekilde kadınlarını kaybeden bi ülke .. ya o kızın bir daha çocuğu olmazsa ? nasıl verecek o tekme atan polisler hesabını kendilerine?

hak etmişti .. ne ağır bir itham .. üzülüyorum .. çok hemde ..
yazıya bak .. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder