16 Haziran 2014 Pazartesi

hüzün başlığı altında

acıdan ölünmüyor ..
bu kadar .. bunca zamanlık sessizliğimden çıkardığım tek ders .. uyandığım her sabahtan aldığım tek nefes , tek kıssam bu .. gerek miydi acaba.. öğrenmek çok mu elzemdi? kulaktan dolma, akıldan solma yaşanmaz mıydı bu bilginin kırıntısıyla da illa yaşayıp öğretir bunu bana hayat? mevlana mıydı diyen ; öldüm dersin de ölemezsin diye .. kaç yıl ötesini görmüşte demiş ki bunu ? benden asır önce yaşamış adam benim yarama merhem, yoluma ışık olsun .. ne tuhaf .. ne acı .. demeseymişte yaşamasaymışım keşke ..

yeni hikayem yok .. yeni nefesim yok .. taptaze dertlerim var sarayım mı? anlatayım burda mı ağlarsın , eve mi saklarsın? insan ne başarısız bi yaratılış .. acaba tanrı biliyo muydu bunca acıyı? amaaan boşver beni .. bak bu en iyi kaçış cümlem.. gözlerim bulutlanıyo bak birazdan ağzım burnum ayrı oynıycak , konuyu değiştir ,, bak yoksa giriyorum , bak yaptım bile girizgahı çektim burnumu .. koştum gole .. hooop ofsayt .. yada neyse.. kızım ben bilemem futbol terimi . ne araba markası bilirim , ne haz aldığın futbolu anlarım. arabaların 4 tekeri var, futbolu birsürü adam oynuyo .. bu kadarım ben .. anlamıyorum kişisel, kurumsal veya toplumsallaştırılmış nefret ve çıkarlardan . iki göz evini temizleyip, bi koltukla yuva yapıp hala geceleri annesine sarılıp ağlayan biriyim ben ..

güçlü değilim .. hiç istemedim güçlü olayım, oysa tıfıl bir çocuk kadar çelimsiz ruhum. iki kelimeyi bir araya getirip cümle bile kurmak istemezken destanlar yazdırır her bir zerresi hüznün .. artık kadrolu loserım .. ve bir okadar da drama queen .. asil ruhumun hakettiği tek asil sıfat dramanın ardındaki queen olmamalydı .. ne hayallerim vardı ilk gençlikte .. seninde vardı kesin .. kaçını aldın hayattan? ben başaramadım biliyo musun? artık kaybeden sevimli çocuk suratım da yok .. yolunu kaybetmiş aa o başaramadı temalı konuşmanın onur konuğuyum artık ..

aa rejimdeyim ben biliyo musun? her türk kızı gibi bir pazartesi rejime başladım . tırnaklarımı kemirerek akşamı ettim .. yarın ayol canımdan kıymetli mi havası çalıcam kısmetse .. gel dinlemeye çok gülüyoruz biz aramızda?

lüksü sevip aza tamah eden bir yapım olmuştu hep .. ben ben been beeen .. ne banal .. iletişim , empati ve bilmum kişisel gelişim zırvalığı çağında ne çok ben diyoruz .. bunca gelişim tatavası hep yalan .. günbegün küçültüyoruz çevremizdeki çemberi ve kendimize dönüyoruz .. aman bana bişey olmasın , ko götüne dünya yansın amına koyiim beee tavrının aksi bi açıklaması yok .. bak bi ay geçti somadan .. döne döne uyuyosun yatağında . ırak yangın yeri . bak bana 3000 kelimedir saçmalıyorum ..

yazık bize .. unuttuk insan olmanın erdemini .. oysa ne iyi ne düşünceli insanlardık .. kapitalizm sıçtı ağzımıza diim ben .. erdem ne güzel isim lan .. erdem .. unutulan 7 güzelliğin biri .. belkide erdemli olmak , olabilmek çözerdi herşeyi ..

keşke mine söğüt olsaydım .. yada mine söğüt daha çok yazsaydı . o zaman buz gibi yerde 12 koca ay yatıp dinleyicisini sorgulmayan kız gibi şahbazı dinleyebilirdim .. dış dünyanın daha da bana bişey katmayacağını bilipte hala anlamsızca sosyalleşmezdim .. sosyalleşmek .. ne salak bi kelime . insanlarla konuşup seni aralarına alsınlar diye uğraşma eylemi .. ne aciz .. ne kadar duygu fakiri .. evimi özledim . 24 sene büyüdüğüm evimi .. çevremi .. büyümesek daha mı iyiydi acaba ? nihayetinde herkeste bi geçmişe özlem .. önce büyüyecem ulaaaan !! diye götünü yırtıp sonra ah o yıllar diye uzayan tiksinç hasret .. ben istemiş miydim büyümeyi .. sanmıyorum . akıllı çocuktum .. anadolu lisesi mezunu teyzesiii ... sonra . al sana pırasaa dedi hayat ona . açık öğretim mezunuyla aynı yere koyverdi hayat 2 üniversite mezunu iki dil bilen pırlanta gibi kız çocuğıunu ..

bekliyorum ki gelsin şişenin dibi ramazandan önce .. helal paraymış bak bitmedi . şişenin dibi niye bitti yaa izliyodum ben halbuki celille algıyı .. onlardı şifa yalnızlığıma .. olum çok salaklar ya. çok darlanıyorum çoluk çocukla uğraşmaya.. rüştünü kanıtlayamamış insalanlarla aynı havayı solumaya. ergen diye bişey var çok pis !! benim kardeşim temiz ama . mis kokar o. kirpinin yavrusu o .

hani herkes birisi olmak ister ya .. sen kim olmak isterdin? şans verilse sana .. dense ki o hooo dile lan amuğa koyiiim dinle.. kim olmak isterdin? ben ilber ortaylı güveninde ortaya karışık yap ustamdaki adam kadar kalender bişey olmak isterdim heralde .

sana bi sır veriim mi?
tutcan mı yemin et! benim ciddiyet sorunum var. en ciddi kavgaların ortasında gülesim geliyo. muhtemelen hayat ta buna alınıyo . kendisini ciddiye alamadığım için böyle en baba hareketleri şahsıma çekiyo. misal çok mühim biri konuşuyo. ben ondan daha önemliyim lannn diyip dinlemiyorum. sırf pisliğine ha . hasetimden .habis ruhumdan . bu habis güzel kelime koyiim şuraya da unutmiim .

şey yapalım olmazsa .. susiim ben artık . ama bilin çok mutsuzum ben . bileklerimi bile keserdim de kan tutuyo ..

veee biterken .. not:yarın işe gitmek istemiyorum .


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder