1 Ocak 2015 Perşembe

eşit =?

sokağında , kentinde ve ülkende bunca aç, üşüyen , fiziksel ve psikolojik şiddet gören, tecavüze uğrayan , gözyaşlarını dahi akıtacak yastığı olmadan öyle uyuyan insan, hayvan ve dahi milyonlarca nefes alıp veren canlı varken biz azınlığın işi tüm yapan , 365 gün 6 saat güneşin etrafında dönen bir dünyada yaşıyorsun diye ve dünya üstüne düşeni yapıp dönüşünü tamamladı diye mutluluğunu yaşamak size düşmemeli canım insanlar . en azından senin ona teşekkür şeklin bu olmamalı . onca sökülen ağaca inat bi ağaç dikmelisin belki üstüne bu işi iyi kotardı biye bu dünya . belki sen sıcak yatağında sızdığında aklına gelmeyen o üşüyen hayvanlara ekmek vermelisin sesini duymadığın vicdanın şaha kalkmasın diye , sen üşümüyorsun diye yolda gördüğün çocuklar üşümesin diye bir atkı almalısın belki ne bileyim .. 
bir iyilik yapmalısın maliyetini düşünmeden senin etrafın iyilikle dolu ve o burun kıvırdığın insanlar senin kadar şanslı değil diye .. 
ne bileyim .. rahat uyumamalısın . kabusun olmalı senin bir yemeğe, bir geceye döktüğün yüzlerce binlerce liran bir insanın 1 aylık geliri diye .. 
bazen eşit olmalısın ki unutma insanlığını 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder